Kontakta vuxenutbildningen

Rektorer

King Therese

Rektor

0651-184 97 | 073-091 71 64 | therese.king@ljusdal.se

Wikström Carina

Biträdande rektor

0651-184 64| 072-469 99 13 | carina.wikstrom@ljusdal.se

Lärare

Azizyar Nematullah

Lärare Komvux, kartläggning inom SFI

0651-185 84 |072-207 08 89 | nematullah.azizyar@edu.ljusdal.se

Bach Nielsen Lone

Lärare Komvux

0651-182 39 | 072-469 99 03 | lone.bach-nielsen@edu.ljusdal.se

Bergek Kerstin

Lärare Komvux

0651-184 2| 070-190 63 54 | kerstin.bergek@edu.ljusdal.se

Bergh Christina

Lärare Komvux

0651-184 78 | 072-469 99 15 | christina.bergh@edu.ljusdal.se

Björnström Agneta

Lärare, Komvux som särskild utbildning

0651-185 03 | 073-039 07 20 | agneta.bjornstrom@edu.ljusdal.se

Branke Katrin

Lärare Komvux, kartläggning inom SFI

0651-184 62 | 072-469 99 12 | katrin.branke@edu.ljusdal.se

Debas Temesghen Tesfay

Studiehallen Komvux

0651-185 53 | 073-046 34 45 | temesghen-tesfay.debas@edu.ljusdal.se

Englund Erika

Lärare Komvux

0651-185 92 | 072-501 05 89 | erika.englund@edu.ljusdal.se

Eriksson Björn

Studiecoach i Studiehallen, Komvux

0651-185 83 | 072-526 95 16 | bjorn.eriksson@ljusdal.se

Höglund Thomas

Lärare Komvux

0651-184 14 | 072-469 99 08 | thomas.hoglund@edu.ljusdal.se

Johansson Mohnica

Lärare Komvux

0651-185 06 | 072-469 99 16 | mohnica.johansson@edu.ljusdal.se

Jonsson Victoria

Lärare Komvux

0651-182 49 | 072-469 99 06 | victoria.jonsson@edu.ljusdal.se

Jönsson Ann (föräldraledig)

Lärare Komvux

0651-185 22 | 072-469 99 17 | ann.jonsson@edu.ljusdal.se

Ljung Jesse

Lärare Komvux, IKT-pedagog

0651-182 43 | 072-469 99 04 | jesse.ljung@edu.ljusdal.se

Noorahmad Khan Maria

Lärare Komvux

0651-184 98 | 070-296 45 23 | maria.noorahmad.khan@edu.ljusdal.se

Olsson Bengt

Lärare Komvux

0651-185 27 | 070-215 04 56 | bengt.olsson@edu.ljusdal.se

Persson Kristina

Lärare Komvux

0651-182 30 | 072-595 48 99 | kristina.persson@edu.ljusdal.se

Rosdahl Annika

Lärare, Komvux som särskild utbildning

0651-184 51 | 072-594 86 51 | annika.rosdahl@edu.ljusdal.se

Timerdal Emma

Lärare Komvux

0651-184 61 | 072-469 99 11 | emma.timerdal@edu.ljusdal.se

Åbom-Palm Elisabeth

Lärare Komvux

0651-34 00 18 | 072-469 99 21 | elisabeth.palm@edu.ljusdal.se

Örnehag Robert 

Lärare Komvux

0651-184 42 | 072-469 99 09 | robert.ornehag@edu.ljusdal.se

Administrativ personal

Helsing Nyhem Mona

Rektorsassistent

0651-184 06 | 072-469 99 07 | mona.nyhem@ljusdal.se

Karlsson Ann-Charlotte

Skoladministratör

0651-185 25 | 072-469 99 18 | ann-charlotte.karlsson@ljusdal.se

Rohde Anita

Studie- och yrkesvägledare

0651-184 55 | 070-581 36 93 | anita.rohde@ljusdal.se

Wennersten Holt Birgitta

Studerandeservice

0651-184 25 | 073-274 62 35 | birgitta.wennersten.holt@ljusdal.se

Östberg Daniel

IT-tekniker

0651-184 07 | 070-190 63 28 | daniel.ostberg@ljusdal.se

Utvecklingscentrum

Furugatan 3
827 35 Ljusdal
0651-184 54
uc@ljusdal.se