Kontaktuppgifter till lärare på komvux

Lärare

Bach Nielsen Lone

Lärare | SFI

0651-182 39 | 072-469 99 03 | lone.bach-nielsen@ljusdal.se

Björnström Agneta

Lärare | Komvux som särskild utbildning

0651-185 03 | 073-039 07 20 | agneta.bjornstrom@ljusdal.se

Branke Katrin

Lärare | SFI, Kartläggning inom SFI, Yrkesutbildning

0651-184 62 | 072-469 99 12 | katrin.branke@ljusdal.se

Englund Erika

Lärare | SvA grn, Ma grn

0651-185 92 | 072-501 05 89 | erika.englund@ljusdal.se

Eriksson Björn

Studiecoach i Studiehallen

0651-185 83 | 072-526 95 16 | bjorn.eriksson@ljusdal.se

Frosth Eva

Specialpedagog

0651-184 98| 070-296 45 23 | eva.frosth@ljusdal.se

Grönholm Karoline

Lärare | SFI

0651-184 77 | 072-469 99 14 | karoline.gronholm@ljusdal.se

Hadgu Zemuy Yemane

Lärare | Språkstödjare

0651-184 78 | 072-469 99 15 | zemuy.yemane.hadgu@ljusdal.se

Haji Othman Avindar

Lärare | SFI

0651-185 53 | 073-046 34 45 | avindar.haji.othman@ljusdal.se

Hassner Per

Lärare | Sh, Hi, Re, SFI

0651-184 29 | 070-190 63 54 | per.hassner@ljusdal.se

Höglund Thomas

Lärare | Ma grn, Ma 1, TBiS-handledare, Ke, Fy, Ma kvällstid

0651-184 14 | 072-469 99 08 | thomas.hoglund@ljusdal.se

Johansson Mohnica

Lärare | SFI

0651-185 06 | 072-469 99 16 | mohnica.johansson@ljusdal.se

Jonsson Victoria

Lärare | Yrkesutbildning

0651-182 49 | 072-469 99 06 | victoria.jonsson@ljusdal.se

Jönsson Ann

Lärare | SFI

0651-185 22 | 072-469 99 17 | ann.jonsson@ljusdal.se

Ljung Jesse

Lärare | SFI, Handledare Hermods, Yrkesutbildning

0651-182 43 | 072-469 99 04 | jesse.ljung@ljusdal.se

Olsson Bengt

Lärare | Ma 2 och 3, Ma TBiS

0651-185 27 | 070-215 04 56 | bengt.olsson@ljusdal.se

Persson Kristina

Lärare | Vård- och omsorgsutbildningen

0651-182 30 | 072-595 48 99 | uc.kristina.persson@ljusdal.se

Sandvold Anna

Lärare | Komvux som särskild utbildning

0651-184 51 | 072-594 86 51 | anna.sandvold.renofalt@ljusdal.se

Söderblom Lena

Lärare | Vård- och omsorgsutbildningen

0651-185 36 | 072-469 99 19 | lena.soderblom@ljusdal.se

Timerdal Emma

Lärare | Vård- och omsorgsutbildningen

0651-184 61 | 072-469 99 11 | emma.timerdal@ljusdal.se

Wikström Carina

Lärare | Eng

0651-184 64 | 072-469 99 13 | carina.wikstrom@ljusdal.se

Åbom-Palm Elisabeth

Lärare | Vård- och omsorgsutbildningen

0651-34 00 18 | 072-469 99 21 | elisabeth.palm@ljusdal.se

Örnehag Robert 

Lärare | Sv, SvA

0651-184 42 | 072-469 99 09 | robert.ornehag@ljusdal.se

Utvecklingscentrum

Furugatan 3
827 35 Ljusdal
0651-184 54
uc@ljusdal.se